Blog numizmatyczny Metale szlachetne Złoto i srebro – najpewniejsze waluty świata.

Złoto i srebro – najpewniejsze waluty świata.Ja daleko sięgnąć w historię ludzkości złoto i srebro zawsze były cenioną walutą. To starożytni ustalili stosunek wartości tych dwóch kruszców do siebie ustalając go na 1:13,5. Ten stan utrzymał się do lat powojennych. Kryzysy, wojny oraz inne nieszczęścia – w tych ciężkich czasach właśnie te dwa kruszce były jedyną uznawaną walutą niezależnie gdzie to nieszczęście nastąpiło. Taki stan utrzymuje się do dzisiejszego dnia. Pokazał to nie tak dawny krach na giełdach światowych. To złoto jest łakomym kąskiem dla inwestorów na całym świecie. Szczególnie, że zapotrzebowanie różnych gałęzi przemysłu na złoto i srebro jest z każdym rokiem większa co powoduje stały wzrost ich ceny na światowych rynkach.

W ciągu ostatnich lat pomimo wahań kursu dolara, kurs tych kruszców. Na dzień dzisiejszy jest dość spory trend inwestowania w złoto i srebro. Inwestorzy lokują swoje pieniądze nie tylko w funduszach lokujących swoje narzędzia w złocie lub srebrze ale również kupując fizycznie kruszce w postaci sztabek inwestorskich lub kolekcjonerskich oraz monet zarówno tych numizmatycznych jak i kolekcjonerskich. Najbardziej popularną metodą inwestowania jest zakup właśnie monet. Związane jest to z dość prostym sposobem nabycia, a przede wszystkim nie potrzeba wykładać na ta inwestycję większej ilości gotówki.

Taka inwestycja ma jeszcze jedną sporą zaletę kupując monety w dniu emisji, bądź też bezpośrednio w banku, który dokonuje tej emisji, zapłacimy za nie nieco więcej niż jest warty kruszec z którego zostały wybite, a szansa na szybki zysk jest dość duża. Nie co inaczej jest ze złotymi i srebrnymi sztabkami inwestorskimi. Na zakup takich sztabek, szczególnie tych wykonanych ze złota trzeba przeznaczyć większą sumę. Inwestor będzie mógł skorzystać z zysków jakie wygeneruje różnica w cenie tych metali w ciągu określonego okresu. Nie jest ona mała. W ciągu ostatniego roku złoto podrożało o 26%, natomiast srebro o przeszło 50%. Warto znaleźć trochę gotówki i zainwestować w kruszce metali szlachetnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *