Blog numizmatyczny Numizmatyka W co inwestować?

W co inwestować?Kryzys z ostatnich lat naruszył zaufanie do instytucji finansowych. Inwestorzy nie kwapią się już wkładać pieniędzy w ryzykowne akcje lub obligacje. Owszem znajdą się zawsze tacy, dla których ryzykowne inwestycje oznaczają wysokie stopy zysku. Nie każdy ma w sobie żyłkę ryzykanta i pragnie czuć ten dreszcz podczas sprawdzania kursów akcji, w które zainwestował. Są też tacy, którzy swoje pieniądze pragną umieścić w takim miejscu, gdzie dość szybko ale i w miarę bezpiecznie będą na siebie pracowały. Pod tym względem polecana szczególnie jest inwestycja w kruszce metali szlachetnych. Złoto zawsze było dobrym sposobem na inwestowanie pieniędzy. Już od kilku lat ceny złota na rynkach światowych rośnie, nie zależnie od chwilowych spadków spowodowanych różnymi czynnikami zewnętrznymi.

Jednak trzeba pamiętać, że kruszec tan jest denominowany do dolara, co przy dużych wahaniach jego kursu może spowodować spore spadki jego wartości. Jednak mimo tego, większa część analityków rynkowych zaleca właśnie tego rodzaju inwestycje. Kolejne inwestycje jakie są polecane szczególnie dla drobnych i początkujących inwestorów to numizmaty, mowa tu o monetach kolekcjonerskich, czyli wybijanych na zlecenie banków centralnych przez mennice . Szczególnie w numizmaty wyprodukowane ze złota. Ich podstawową zaletą jest to, że ich cena nie spada poniżej ceny kruszcu z jakiego są wykonane, a najczęściej jest wręcz odwrotnie – ich cena bardzo często rośnie w dość krótkim czasie. Monety kolekcjonerskie w które inwestujemy nie muszą być wykonane ze złota, aby przyniosły zyski.

Znane są monety wykonane z innych stopów lub kruszcu, których nabywcy osiągnęli zaskakujące wysokie zyski. Jako przykład można przytoczyć srebrną monetę 20zł z serii Bursztynowy Szlak, która w ciągu paru lat dała kilka tysięcy procentowy zysk. Jak widać można mądrze inwestować swoje pieniądze, nie narażając się przy tym na ryzyko dużych strat. Należy tylko zaufać analitykom oraz własnej intuicji, która dla każdego inwestora jest ważna.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *