Blog numizmatyczny Monety Moneta bulionowa

Moneta bulionowaMonety bulionowe to nic innego jak monety z metali szlachetnych (głównie ze złota, srebra, platyny albo miedzi) bite są na cele inwestycyjne, czyli lokatę kapitału. Stanowią one świetny sposób dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, mogą być lokatą pieniężną właściwie na każdą kieszeń. Warto zauważyć, że od kilku lat cena złota kruszcu sukcesywnie wzrasta co jeszcze bardziej powinno utwierdzać ludzi w przekonaniu że inwestycją w monety bulionowe to trafna decyzja. Na świecie jest bardzo dużo monet bulionowych, właściwie są one wybijane w każdym państwie na świecie.

Wśród tych najbardziej popularnych można wymienić: Krugerrand z Republiko południowej Afryki, Liść klonowy pochodzący z Kanady, Wiener Philharmoniker z Austrii, Amerykański orzeł wybijany w USA, Nugget albo Kookaburra z Australii, Panda pochodząca z Chin, Suweren i Britannia wybijane z Wielkiej Brytanii oraz polski Orzeł bielik. Kanadyjskie srebrne monety to jedne z najpopularniejszych monet lokacyjnych na świecie. Wybijane SA od 1988 roku. Charakterystyczny liść klonowy i czystość stopu zawierająca aż 99,99% srebra. Również Afrykański Krugerrand to moneta nie tylko bardzo pożądana na świecie ale posiadająca dość ciekawą historię. To również jedna z najstarszych monet bulionowych na świecie.

Wśród innych monet bulionowych wytapianych i wybijanych ze złota wyróżnia ja piękny niepowtarzalny kolor pomarańczowy. Uzyskany poprzez dodanie śladowych ilości miedzi do złota. Ma to chronić monetę przed zadrapaniami zniszczeniem itd. Również nasz Polski Orzeł bielik to moneta bardzo ciekawa, może jej popularność na świecie nie jest tak duża jak innych znanych monet ale chętnie nabywana przez inwestorów. Ciągle zyskuje na wartość. Złoto czyi złote monety bulionowe są również używane jako aktywno, które ma zabezpieczyć nas przed skutkami inflacji. W obawie przed inflacją ludzie kupują złoto, wymuszając w ten sposób wzrost jego cen. Kto przed nadejściem kryzysu ekonomicznego zamieni papierowy pieniądz na kruszec, ten ocali z pewnością swoją wartość majątek

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Sprzedajemy.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *