Blog numizmatyczny Numizmatyka Odwrotna strona banknotu

Odwrotna strona banknotuSkoro awers zawiera wszelkie informacje oraz przydatne treści, to co zawiera odwrotna strona? Chodzi nam o rewers. Otóż strona tego pokroju także jest ważna dla każdego banknotu. Nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. Chodzi nam o zabezpieczenia. Rewers w głównej mierze jest miejscem na banknocie, które ma dbać o zabezpieczenia. Dzięki temu banknoty jest o wiele trudniej podrobić, a to nie lada wyzwanie. Widać, że odwrotna strona banknotu także może się przydać.

Przy monetach jest podobnie. Jednak tam rewers nie ma aż tak wielu możliwości. Przy monecie nie zastosujemy znaku wodnego lub innych zabezpieczeń. To niemożliwe z racji wykorzystanego materiału do produkcji. Moneta nie jest taka sama, jak banknot i to widać na pierwszy rzut oka. Odwrotne strony w numizmatyce także są potrzebne. One bardzo często przedstawiają ciekawy wizerunek lub krajobraz. To zależy od wydania banknotu i od emitenta, który decyduje się na poszczególne znaki. Zarówno na banknotach , jak i na monetach.

1 thought on “Odwrotna strona banknotu”

  1. Każde zabezpieczenie banknotu jest tylko kwestią czasu kiedy zostanie rozpracowane. Ogólnie mało kiedy kasjerka sprawdza czy banknot jest ze znakami zabezpieczającymi czy nie. Najczęściej sprawdzane są tylko 100 i 200 zł. Niższe nominały wkładane są tylko do kasy. Jednak podróbek jest bardzo mało.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *