Blog numizmatyczny Monety Monety bulionowe – zysk

Monety bulionowe – zyskW kryzysowych czasach złoto i srebro zawsze stanowiło idealną ochronę kapitału a tym samum naszego dobytku. Dlatego zarówno kiedyś jaki i dzisiaj ostatnio kupowanie sztabek oraz monet bulionowych wykonanych z tych metali jest bardzo modne i polarne. Czym jest właściwie bulion inwestycyjny oraz gdzie można go kupić? Inwestowanie w złoto i srebro ma swoją historię i tradycję. Właściwie dzisiaj nie jest niczym dziwnym wielu ludzi właśnie tak lokuje swoje pieniądze. Wszyscy inwestujący są zgodni co do tego, że metale szlachetne to świetna lokata, na której nie da się stracić.

Rosnące ceny metali szlachetnych wcale nie spowalniają i nie zmieszają popyty na nie a my kupujemy coraz więcej kruszcu w różnych postaciach. Inwestujemy nie tylko w złote i srebrne monety obiegowe czy też kolekcjonerskie ale przede wszystkim coraz częściej w tak zwany bulion. Bulionu który nazywamy często zwanego również srebrem albo złotem inwestycyjnym, to nic innego jak monety wyprodukowane specjalnie jako nośnik tego drogiego kruszcu. Nie są one środkiem płatniczym czyli monetami obiegowymi bulionowe, zwane również lokacyjnymi, są produkowane na potrzeby. Ich waga jest najczęściej ustalana w systemie uncjowym. Statystyki dowodzą że najbardziej rentowna polska moneta kolekcjonerska dała w ciągu ostatnich kilkunastu lat ponad trzystukrotny zysk.

Co więcej, monety są idealną lokatą kapitału na czasy kryzysów finansowych albo wojen, kiedy to papierowy pieniądz zdecydowanie traci na wartości. kategorię monety bulionowe w przeciwieństwie do monet kolekcjonerskich są wypuszczane w nieograniczonych nakładach, zależne jest to wyłącznie jedynie od popytu na te monety. Ich wartość stanowi nie wartość kolekcjonerska, a wartość kruszcu, z którego są zrobione. Kruszec ten jest zazwyczaj dużo lepszej prób. Monety bulionowe SA lepszą inwestycją od nie tylko ze względu na mniejszą wagę i rozmiary, ale również o wiele bardziej przystępniejszą cenę. Prościej je kupić, oraz o wiele łatwiej odsprzedać. W końcu łatwiej będzie sprzedać pojedynczą monetę niż cała sztabkę złota.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Gold-rush.org

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *