Blog numizmatyczny Metale szlachetne Jak inwestować w złoto w Polsce?

Jak inwestować w złoto w Polsce?Złoto jest hitem inwestycyjnym ostatnich lat. Stopa zysku przekroczyła wszelkie najśmielsze oczekiwania. W ciągu tylko dwóch lat podrożało z niecałych 1000 dolarów za uncję do 1400. Odporne na inflację i zawirowania zarówno gospodarcze i polityczne. Niezależnie od wszystkiego daje zysk inwestorom odmiennie od wskaźników giełdowych, które jeszcze do dzisiejszego dnia nie podniosły się po krachu finansowym sprzed kilku lat. Jednak jak inwestować w naszym kraju w złoto? Jak duży trzeba mieć portfel by inwestycje te były opłacalne?

Jednym ze sposobów inwestowania w złoto są inwestycje w fundusze, które lokują swoje aktywa w instrumentach opartych właśnie na złocie. Jednak takich na naszej giełdzie są zaledwie dwa. Inwestycje takie są bardziej przeznaczone dla gracy giełdowych, którzy rozumieją reguły gry i potrafią się posługiwać instrumentarium jakie daje inwestowanie na giełdzie. Drobnemu inwestorowi potrzebny w takim wypadku jest doradca w postaci bądź to maklera, bądź też innego specjalisty zajmującego się inwestowaniem na giełdzie.

Każdy inwestor oprócz inwestowania w fundusze może również dokonać zakupu fizycznego złota w postaci sztabek, monet, czy tez innych wyrobów wykonanych z tego kruszcu i zarabiać na wzroście jego ceny. Najlepsze zyski generuje inwestycje w monety oraz sztabki kolekcjonerskie, bowiem oprócz wzrostu cen kruszcu, inwestor może zarobić na wyższych zazwyczaj cenach kolekcjonerskich. O ile jednak na zakup akcji funduszy, czy zakup monet może sobie pozwolić prawie każdy inwestor, na zakup złotej sztabki już nie każdy, bowiem tylko uncja złota kosztuje na chwilę obecną prawie 1400 dolarów, czyli około 4500zł, natomiast za kilogram złota w sztabce należy zapłacić około 137 tyś złotych.

Zakupy fizycznego złota ma kilka bardzo mocnych stron. Pierwsza z nich to brak konieczności odprowadzania podatku od zysków, które generuje nam posiadanie wyrobów z tego metalu. Zakup fizycznego złota jest bardzo prosty wystarczy tylko skorzystać ze specjalnej internetowej platformy, gdzie dokonujemy wpłaty i kupuje fizyczne złoto jednak do ręki go nie dostaje, tylko na jego koncie pojawia się odpowiedni zapis ile złota posiada, a złoto faktycznie jest deponowane w jednym ze skarbców.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *