Blog numizmatyczny Monety Historyczne nowości

Historyczne nowościMasz już w swojej kolekcji całą gamę monet i czekasz na kolejne ciekawe? A może jesteś fanem konkretnych monet tematycznych, pochodzących z określonego rejonu świata, czy też ukazujących na swoim rewersie określoną tematykę? Jeżeli tak, najlepszym co możesz zacząć robić, jest wypatrywanie wszelkich emitowanych nowości. Oczywiście wypatrywać można monety emitowane przez Narodowy Bank Polski i ścigać się z innymi pasjonatami w celu ich zdobycia. Warto zauważyć, że jest to oczywiście najbardziej pewny i bezpieczny sposób nabywania monet, jednak jak wiadomo wymaga od potencjalnych nabywców niesamowitej zwinności i rozeznania w temacie. A także cierpliwości i odporności na nerwy, gdyż kiedy Bank Narodowy ogłasza emisję nowych monet, od razu w oddziałach bankowych pojawiają się niesamowicie długie kolejki kolekcjonerów.

Warto zauważyć jednak, że całkiem nowe i interesujące nas okazy nabyć możemy również na wszelkiego rodzaju aukcjach internetowych i portalach tematycznych. A co ciekawego pojawiło się ostatnio? Żaden problem sprawdzić! Wystarczy wejść, na przykład na stronę internetową numizmato.pl, czy numizmatyczny.pl (podaję tu oczywiście przykłady sklepów z pierwszych pozycji, jakie pojawiają się po wpisaniu w wyszukiwarce; oprócz nich wybór jest jeszcze ogromny), a wyświetli nam się cała lista numizmatycznych nowości z zakresu interesującego nas tematu, jakie możemy natychmiast zakupić. Warto tu zwrócić uwagę, na przykład na te, które powstały w celu upamiętnienia polskich wydarzeń historycznych.

Całkiem niedawno mieliśmy do czynienia z emisją monet upamiętniających życie i działalność Polaków ratujących Żydów, czyli Ireny Sendlerowej, Zofii Kossak, siostry Matyldy Getter. Mniej więcej w tym samym czasie ukazały się monety emitowane na cześć siedemdziesiątej rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W roku 2010 pojawiła się natomiast srebrna moneta upamiętniająca sześćdziesiątą piątą rocznicę oswobodzenia KL Auschwitz – Birkenau. A dla miłośników dawniejszej historii, zaproponować można, na przykład monetę z wizerunkiem szwoleżera z gwardii Napoleona I.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Flickr.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *